Otakar Lucak

Blog úvodní

Většinu věcí řeším přímo. Tedy pokud je to jen trochu možné. Některé z nich ale časové mantinely denního života nesnáší, protože potřebují víc času. Nebo vás obkličuje přesila chytřejších, mezi kterými se vlastní názory prosazují o to složitěji. Není tedy nic lehčího, než si vytvořit alibistické místo, kde bourat cizí myšlenkové konstrukce je prakticky nemožné. Tím místem je blog.

Blog je hra. A tak tady nic z toho neberte úplně vážně. Anebo jo. Jak chcete. Záleží jen na vás, co je pro vás přijatelné a co zvolíte dál.

Nedělám si žádné iluze, že by někdo stál o to, co si myslím. A kdyby se přeci jen někdo takový našel, jen těžko by sdílel úplně stejný názor. Dialog je dobrý. I ten myšlenkový. To platí ale jen v případě, že se nejedná o demagogii.

Blog je prezentací jednostrannou, nemající s dialogem nic společného. Dává ale pisateli možnost vypustit z hlavy věci, které mu v ní poletují. Podstatné je vědět, že svět díky tomu lepší ani horší nebude.

Snažím se respektovat skutečnost, že co člověk, to jiný názor. Každý, trochu zkušený ví, že tahle lidská vlastnost je dobrá tak akorát pro úplné zbláznění. A přesvědčovat někoho o své vlastní pravdě, je jen čirým šílenstvím a dokonalou ztrátou času. Berte tedy jako prostý fakt, že i mé komentáře, se budou od těch vašich výrazně lišit.

Jste-li ale dostatečně hraví a na tuto hru přistoupíte, pak slibuji, že svými sděleními nebudu narušovat privátní prostory. S výjimkou zásahu do mého prostoru. Respektování osobních hranic řadím k hlavním pravidlům.

Je jisté, že dříve či později, vyvolá některý z mých komentářů nesouhlas. V tom případě prosím o respektování práva na vlastní názor a na opačnou misku vah vkládám možnost, tyto stránky kdykoliv svobodně opustit. Tak svobodně, jak jste na ně vstoupili. K tomu účelu můžete použít křížek vpravo nahoře.

Můj blog splní svůj účel v okamžiku, kdy se mi podaří svými postřehy vyvolat polemiku, na něco upozornit, nebo dát impulz k zamyšlení. Ale teprve pobavený úsměv ve vaší tváři, bude pro mne tou pověstnou třešní. Protože u mne platí: „Jaký si to uděláš, takový to máš."

23.05.2016

Reservatic - globální rezervační systém

Dbáte o své zdraví také tím, že chodíte na pravidelné kontroly k lékařům? Určitě se předem objednáváte na konkrétní hodinu. V mnoha případech to ale nefunguje tak, jak byste si přáli. Většinou si v čekárně pěkně posedíte a nejen u lékaře. Třeba i u svého kadeřníka.

17.05.2016

Zákon nařizující čekání

Kdyby vám někdo vykládal, že existuje zákon ukládající povinnost čekat, určitě byste si mysleli, že se úplně zbláznil. Ale jakkoliv se to může zdát paradoxní, má pravdu. Ten paragraf se jmenuje 40a, 361/2000 Sb. a kvůli němu každoročně na jaře a na podzim, stojíme v nekonečných frontách na výměnu pneumatik.

05.05.2016

Reservatic v nemocnicích - pilotní projekt

Cílem mobilní aplikace Reservatic je vytvořit moderní, pružný systém reservací všech typů služeb. Reservatic však nabízí jednu zcela výjimečnou prioritu, kterou nikdo jiný nenabízí.

The path is the goal,
but you have to know
where it leads

H